Drobečková navigace

Úvod > Didaktická školení

DIDAKTICKÁ ŠKOLENÍ

Nabízíme možnost zvyšování kvalifikace formou školení v oblasti pneumatických systémů a komponentů. Lze si zvolit patřičnou úroveň školení a to jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé a zkušené uživatele. Rádi bychom se vyvarovali několikahodinovým monologům, z kterých si většinou účastníci (kromě časové ztráty) v podstatě nic neodnesou. Proto se snažíme naše školení přizpůsobit konkrétním požadavkům posluchačů.

Školení lze rozdělit tedy asi tímto způsobem: 

1. Začátečníci – obsahem kursu je přehled sortimentu pneumatických komponentů, popis a vysvětlení základních principů jejich funkce. 

2. Pokročilí - větší důraz je kladen na funkci jednotlivých zařízení a popis jejich konstrukce. Velký důraz je kladen na funkci pneumatických logických prvků, ventilů se speciální funkcí a konstrukcí atd.. 

3. Zkušení - největší důraz je kladen na řešení konkrétních problémů, které tito účastníci řeší ve své každodenní praxi. 

Aby se však nejednalo o pouhou přednášku, vždy po skončení teoretické části preferujeme návštěvu přímo samotného provozu, abychom na konkrétních ukázkách aplikace pneumatických prvků, posluchačům ukázali praktické využití odprezentované teorie. Dost často právě v okamžiku těchto praktických ukázek vyvstává řada otázek ze strany posluchačů a tím se zvyšuje i jejich zájem o tento obor.

Teorie je samozřejmě důležitá, ale bez spojení s praxí mnohdy bez povšimnutí zapadne a pak se efekt z tohoto školení vytrácí. Velmi často je podoba prezentace v délce 2 až 3 hodin a potom následuje 1 až 2 hodiny praktických ukázek v provozu. Toto však samozřejmě nemusí platit u všech firem stejně, takže se snažíme v průběhu teoretické části zmapovat zájem a úroveň znalostí a podle toho směřujeme i témata, případně praktické ukázky a délku jednotlivých částí školení. Snažíme se tímto způsobem pokud možno v co největší míře využít čas, který firma investuje do zvyšování odbornosti svých zaměstnanců.